09 березня 2023 року на базі ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 м.Зборова проведено семінар – практикум практичних психологів і соціальних педагогів «Формування готовності педагогів до психолого-соціальної самопідтримки та підтримки учасників освітнього процесу в кризових ситуаціях».
Любов Шнир , консультант КУ «ЦПРПП» Зборівської міської ради,
ознайомила учасників семінару з освітніми ресурсами щодо психологічної підтримки учасників освітнього процесу під час війни. Акцентувала увагу на практичному підході до самоосвіти як засобу успішної самореалізації особистості.
Оксана Піжицька , практичний психолог, соціальний педагог Зборівської державної української гімназії імені Романа Завадовича , поділилася досвідом роботи з проблеми «Розвиток емоційного інтелекту в учасників освітнього процесу як важливий чинник відновних практик». Під час представлення ознайомила колег зі змістом професійного блогу та інформаційними матеріалами для учасників освітнього процесу, розміщеними на сайті закладу загальної середньої освіти. А також провела ресурсну вправу «Дерево сили». Зазначила, що розвиток емоційного інтелекту є запорукою успіху самовдосконалення учасників освітнього процесу.
Олександра Семенина, практичний психолог, соціальний педагог ЗОШ І – ІІІ ст. № 2 м.Зборова, презентувала свій досвід роботи щодо застосування сучасних педагогічних технологій в роботі практичного психолога та соціального педагога. Зокрема, запропонувала педагогічним працівникам виконати практичні вправи з визначення позитивної взаємодії вчителів і учнів у створенні безпечного освітнього середовища.
Методичними порадами з питання впливу нової субкультури «Редан» на психіку здобувачів освіти поділилася консультант КУ «ЦПРПП» Зборівської міської ради Любов Шнир. А також запропонувала своє бачення практичної діяльності працівників психологічної служби у форматі співпраці та партнерства з учасниками освітнього процесу.
Руда Ганна Євгенівна, соціальний педагог ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 м.Зборова, презентувала досвід роботи з проблеми «Формування духовної, соціально активної, вмотивованої особистості учня, орієнтованої на моральні цінності». Вона зробила акцент на особливостях соціально-педагогічного підходу в напрямках діяльності з дітьми з ООП, здобувачами освіти з числа ВПО та їх батьками. Поділилася досвідом виконання практичної вправи «Аукціон» з формування ціннісних орієнтирів у вихованців.
Учасники семінару – практикуму мали можливість ознайомитись з виставкою спеціальної фахової літератури та практичними підходами до організації роботи зі здобувачами освіти, педагогічними працівниками, батьками щодо надання першої психологічної допомоги, роботи зі стресом; навчання саморегуляції та приведення себе до ресурсного стану у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. А також змогли оцінити ресурсність платформи «Екосистема психологічної допомоги у сфері освіти», Комунікаційної платформи для практичних психологів.
На завершення зустрічі педагогічні працівники побували у ролі чарівниць і «вирішили» всі професійні проблеми.